شما اینجا هستید: صفحه اصلی ایده های تجاری10 نکته برای انتخاب یک کسب و کار خانگی !

10 نکته برای انتخاب یک کسب و کار خانگی !

10 نکته برای انتخاب یک کسب و کار خانگی !

شما تصمیم گرفتید و می خواهید یک تجارت شخصی به هر دلیل شخصی داشته باشید شاید شما بخواهید از نظر مالی مستقل شوید و یا رئیس خودتان باشید و یا هر زمانی که خواستید کار کنید و شاید و فقط شاید بخواهید در سن ۳۵ سالگی به عنوان مولتی میلیاردر بازنشسته شوید اما آیا شما می دانید برای شروع یک فعالیت تجاری از کجا باید شروع کرد، انتخاب نوع درست فعالیت تجاری برای هر کارآفرین تازه کاری یک فرآیند سخت است. بسیاری از رویاهای شکل گرفته در آغاز یک فعالیت تجاری متأسفانه عمدتاً به صورت یخ زده باقی می مانند برای اینکه کارآفرین نمی داند چه چیزهایی را باید یاد بگیرد .

 

۱) ایده های خوب به نظر می رسد فراوان باشد، روزنامه هایی که پر از داستان هایی است راجع به نوجوانانی که به مراحل بالایی از نظر مالی رسیدند تنها و به سادگی با درک درست مفهوم تجارت. متأسفانه نمونه فعالیت اقتصادی مشابه آنها نیز به طور کامل گیر شما نمی افتد در پایین ۱۰ نکته برای انتخاب یک فعالیت خانگی برای شما عرضه شده است .

 

در عوض انتخاب اولین فعالیتی که به ذهنتان می رسد وقت بیشتری را صرف کشف اختیارات معامله کنید. ایده ها و نظرات سایر فعالیت های تجاری را نیز مورد بررسی قرار دهید. کتاب هایی را مطالعه کنید که نظراتی برای شما در مورد فعالیت های تجاری خانگی و یا فعالیت های کوچک فراهم کند. همچنین مجله ها و مقاله های اقتصادی را در مورد چیزهای باب و مد روز و تقاضاهای داد و ستد در بازار بخوانید. برای رشد قابل ملاحظه در اینترنت باید اطلاعات شما تقریباً در تمام وجودتان رخنه کند .

 

۲) کشف کردن این مطلب که کدام نوع فعالیت اقتصادی گیرایی و جذابیت بیشتری برای شما دارد. اهداف، علایق، خواسته ها و ظرفیت های خود را تعیین کنید شما می توانید شیفتگی و علایق خود را به سمتی مناسب سوق دهید حتی مثلاً با ساختن نوعی کوچک از کفش های مینیاتوری و یا مهارت و خبرگی خود را در طراحی گرافیکی به عنوان یک کارآفرین تازه کار، به کار ببندید. اغلب کارآفرینان موفق دارای احساسات پرشوری در مورد فعالیتی که انجام می دهند هستند شما نمی توانید درباره فعالیتی که دوست ندارید دارای شور و احساس باشید .

 

۳) فعالیت هایی را انتخاب کنید که به خوبی از تفکر سوددهی و منفعت بتواند شما را شخصاً راضی کند شما زمانی که در حالت هیجان از انجام یک کار سرگرمی مانند و یا هنری قرار گرفتید آن را بالقوه به عنوان یک فعالیت اقتصادی در نظر بگیرید آیا تا به حال فکر کردید تقاضایی برای آن وجود داشته باشد؟ آیا درآمدتان دوباره برمی گردد؟ چطور یک بازار داد و ستد اشباع می شود؟ آیا شما دارای سیاست های اقتصادی هستید؟ پس یک فعالیت اقتصادی را زمانی شروع کنید که فکر می کنید از لحاظ سوددهی دارای یک نیروی بالقوه محکم هستید .

 

۴) شما به یک منشی جهت برآورد میزان موفقیت فعالیت تان نیز احتیاج پیدا خواهید کرد . همچنین موشکافی داد و ستد انجام شده و هدایت زمان تساوی دخل و خرج با برآورد هزینه های مالی اولیه و همچنین سود سهامی که عایدتان می شود از وظایف اولیه و نیاز شما محسوب می شود. یک منشی باتجربه و خبره را بیاورید چرا که این کار سخت است و ممکن است سر و صدای تولید شده آنچنان غرش کنان باشد که نتوانید چیز دیگری را بشنوید ولی مرحله مهمی پیش رویتان است تا بفهمید که آیا فعالیت تان می تواند تولید پول و سرمایه کند یا نه؟

 

۵) طرحی را پیاده کنید که محدوده و فضای خانگی شما از نظر فضای اشغالی مناسب فعالیت شما باشد. به خاطر داشته باشید شما فعالیتی را در خانه آغاز کردید که هزینه های خودتان را سرشکن کنید. از هر گوشه و کنار اتاق برای انجام فعالیت تان استفاده کنید، اگر شما می خواهید یک فعالیت آشپزی و تهیه کیک داشته باشید نیاز به آشپزخانه بزرگ دارید و یا اگر می خواهید باشگاه بدنسازی داشته باشید شما به یک آپارتمان بی صدا نیاز دارید .

 

۶) مطمئن شوید فعالیت تان دارای ضریب ایمنی بالایی باشد به ویژه اگر فرزند کوچک در خانه دارید این مورد بسیار ضروری و ویژه است. برای فعالیت هایی که شما با مواد شیمیایی و یا سایر موارد مضر سر و کار دارید، به عنوان مثال موادی را که برای تمیز کردن فرش و پارچه های مبلی استفاده می کنید حتماً در انباری پشت حیاط خانه تان دور از دسترس فرزندتان نگهداری کنید .

 

۷) نوع پوشش بیمه ای را که برای فعالیت تجارتی مورد نیاز است را با عامل شرکت بیمه بررسی کنید. این بسیار خوب است تا خطر سرمایه گذاری روی فعالیت تان و جلوگیری از آن را تعیین کنید. طبقه بندی بیمه های تحت پوشش شامل بیمه سرمایه، ضمانت، مسوولیت، سلامت، غرامت، کارگران و بیمه عمر است .

 

۸) از طبقه بندی و نوع قوانین و فرامین موجود حقوقی در محدوده خود مطمئن شوید .

 

با شهرداری و یا سازمان برنامه ریزی ملاقاتی داشته باشید و آگاه شوید که آیا آنها از انتخاب منطقه ای خاص جهت فعالیت تان جلوگیری نخواهند کرد. به دقت قوانین دولتی کار و نظرات و انواع فعالیت های تجاری که اجازه فعالیت در مناطق مختلف را دارند را یادداشت کنید .

 

هیچ گاه شما نمی خواهید بعد از آنکه خیلی هزینه صرف دکور و تجهیزات فعالیت خود کردید که از شهرداری بیایند و از شما درباره نوع فعالیتی که غیرقانونی است سؤالاتی بکنند .

 

۹) فعالیتی را انتخاب کنید که از نظر سازماندهی و شخصیت سازی کاملاً مطابق شئونات خانوادگی شما باشد. شما فعالیتی را باید انتخاب کنید که از نظر زمانبندی کاملاً مناسب خانواده تان باشد. اگر شما یک کودک تازه متولد شده در خانه دارید و همسرتان تمام وقتش را صرف نگهداری از آن می کند باید فعالیتی که به مراقبت کودک مربوط باشد انتخاب کنید .

 

۱۰) اعضای خانواده تان را نیز درگیر فعالیت تان کنید و یک محیط شاد را برای رسیدن موفقیت با یکدیگر ایجاد کنید. هر کار که در خانه انجام شود رویاهای الحاق اداره و خانه را به حقیقت می پیوندد. هر مقام و منصبی در خانه در تلاش برای رسیدن به سعادت با هم هماهنگی خواهند داشت. این همواره ساده نیست ولی شما می توانید خانواده تان را درگیر فعالیت تان کنید. در تابستان می توانید از کوچکترها در بسته بندی محصولات کمک بگیرید و یا پسران نوجوان بخواهید در طراحی وب سایت به شما کمک کنند اما مهمترین چیز برای شما لذت بردن اعضای خانواده از انجام کار باید باشد .

منبع : سیمرغ ( www.seemorgh.com)