شما اینجا هستید: صفحه اصلی rss

منطقه طلایی مدیریت

مرجع کامل مدیریت ، بازاریابی،اقتصادو کسب و کار
 1. آپارتمان‌های تا یک میلیارد تومان در تهران

  تاریخ چاپ: ۱۳۹۷/۱۰/۵
  آپارتمان‌های تا یک میلیارد تومان در تهران
  دنیای اقتصاد : تازه‌ترین گزارش دفتر اقتصاد مسکن از وضعیت قیمتی آپارتمان‌های مسکونی در شهر تهران نشان می‌دهد: متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان مسکونی در ایستگاه پایانی فصل پاییز به ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است.
  نکته مهم درخصوص تحولات بازار مسکن در آذر امسال کاهش سرعت رشد ماهانه قیمت مسکن است که به کمترین سطح خود در ۹ ماه گذشته از سال جاری رسیده است. در آذرماه امسال متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در مقایسه با آبان معادل ۸/ ۴ درصد رشد را تجربه کرده است. مشاوران املاک معتقدند کاهش سرعت رشد ماهانه قیمت مسکن یکی از نشانه‌های مهم لبریز شدن آستانه تحمل متقاضیان مسکن نسبت به افزایش قیمت است. به گفته آنها بازار مسکن کشش افزایش قیمت همچون ماه‌های گذشته را در ادامه سال جاری ندارد. به نظر می‌رسد این دیدگاه مشاوران املاک از رفتار متقاضیان نسبت به روند رشد قیمت مسکن و عقب‌نشینی آنها از بازار تا حد زیادی صحیح باشد. چراکه آمارها نشان می‌دهد حجم معاملات ماهانه مسکن در مناطق مختلف شهر تهران در پایان سه ماهه سوم امسال به نقطه کف معادل ۵ هزار و ۸۹۶ فقره رسیده است.

 2. طلا صعود کرد نفت سقوط

  تاریخ چاپ: ۱۳۹۷/۱۰/۵
  در آستانه کریسمس شاخص نفت تا مرز ۵۰ دلار سقوط کرد
  طلا صعود کرد نفت سقوط
  دنیای اقتصاد : نابسامانی بازار سهام و نفت، استقبال از ذخایر امنی مانند طلا را افزایش داد. از همین‌رو، فلز زرد ۹/ ۰ درصد تقویت روزانه را ثبت کرد. در سمت دیگر بازارهای جهانی، نفت برنت با روند نزولی که پیش‌گرفته بود به ۵۰ دلار رسید. کاهش بهای نفت خام به ریزش بازارهای سهام و بی‌نتیجه ماندن نشست اوپک بستگی داشت. نگرانی از تعطیلی دولت فدرال، تنش‌های کاخ‌سفید با فدرال‌رزرو و چشم‌انداز ضعیف اقتصاد جهانی، بهای طلا را به بالاترین سطح از ۱۵ ماه گذشته رساند. واکنش منفی وال‌استریت نسبت به عملیات رشد نرخ بهره ازسوی فدرال رزرو، پرونده سقوط آزاد وال‌استریت را رقم زد.
  طلا صعود کرد نفت سقوط

  نگرانی‌ها از شرایط اقتصاد جهانی در سال جدید میلادی، قیمت جهانی نفت را یک روز پیش از تعطیلی کریسمس به پایین‌ترین سطح در یک سال و نیم گذشته رساند. آشفتگی در واشنگتن و نگرانی از اثرگذار نبودن توافق کاهش تولید از سمت کشورهای عضو و غیرعضو اوپک نیز دو اهرم فشار بر قیمت نفت بودند که در نهایت افت ۷/ ۶ درصدی قیمت طلای سیاه در یک روز را باعث شدند. نوسانات قیمت نفت در روز دوشنبه باعث شد

 3. دو سیگنال قیمتی به بازار ارز


  تاریخ چاپ: ۱۳۹۷/۱۰/۵
  دلار از مرز ۱۱ هزار تومانی عبور کرد
  دو سیگنال قیمتی به بازار ارز
  دنیای اقتصاد : در چهارمین روز هفته، دلار از مرز ۱۱ هزار تومانی و سکه از سطح ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی عبور کرد. دیروز، دلار با افزایش ۸۵۰ تومانی روی قیمت ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان قرار گرفت و سکه با ۲۴۵ هزار تومان رشد به بهای ۳ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان رسید. به گفته فعالان، رشد بهای دلار در ابتدای روز تحت‌تاثیر دو سیگنال صورت گرفت؛ اولی افزایش بهای دلار بر تابلوی صرافی‌های منتخب بازارساز و دوم رشد نرخ حواله درهم. برخی فعالان نیز جوسازی معامله‌گران پیرامون کاهش قیمت نفت را در رشد قیمت دلار موثر دانستند.
  دو سیگنال قیمتی به بازار ارز

  در چهارمین روز هفته، رشد قیمت دلار و سکه سریع‌تر شد و هر دو دارایی به سطوح جدیدتری قدم گذاشتند. روز گذشته، دلار با ۸۵۰ تومان افزایش از مرز ۱۱ هزار تومانی عبور کرد و به ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان رسید. در بازار سکه نیز این فلز گرانبها ۲۴۵ هزار تومان افزایش را تجربه و با قدرت از مرز ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عبور کرد  و روی قیمت ۳ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان قرار گرفت. به گفته فعالان، رشد

 4. فدرال ررزو آمریکا سال آینده تنها 2 بار نرخ بهره را افزایش می دهد

   سایت طلا : تازه ترین تحلیل کارشناسان اقتصادی نشان می دهد که فدرال رزرو آمریکا احتمالا سال 2019 میلادی تنها 2 بار بهره را افزایش خواهد داد.
  به گزارش کیتکو نیوز، در حالی که پیش بینی می شود فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست هفته جاری نرخ بهره را برای چهارمین بار متوالی افزایش خواهد داد ولی تحلیلگران اقتصادی معتقدند که فدرال رزرو در سال 2019 میلادی تنها 2 بار نرخ بهره را افزایش می دهد.
  بر اساس این گزارش تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که لحن بیانیه نشست چهارشنبه فدرال ررزو آمریکا تاثیر مهمی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا در بازارهای جهانی خواهد داشت و می تواند تا حد زیادی سیاست های پولی و نرخ بهره آن را در سال 2019 میلادی روشن کند.
  بارت ملک تحلیلگر ارشد موسسه تی دی اس در این باره گفت: اگر لحن بیانیه فدرال رزرو آمریکا این طور باشد که روند افزایش نرخ بهره در سال 2019 میلادی کند خواهد شد این مساله به ضرر ارزش دلار و به نفع قیمت طلا خواهد بود.

 5. تولید جهانی طلا در سال 2019 میلادی باثبات خواهد بود

   سایت طلا : تازه ترین ارزیابی و بررسی تیم تحقیقاتی جی اف ام اس نشان می دهد که بهره برداری جهانی از معادن طلا در سال 2019 میلادی تقریبا باثبات خواهد بود.
  به گزارش کیتکو نیوز، تیم تحقیقاتی جی اف ام اس پیش بینی کرده است که تولید معادن طلای جهان در سال 2019 میلادی به 3265.5 تن خواهد رسید. این رقم در سال 2018 میلادی نیز به 3281.7 تن می رسد.
  بر اساس این گزارش یوهان وایبه تحلیلگر ارشد اقتصادی در این باره گفت: ارزیابی ما این است که تولید جهانی طلا در سال 2019 میلادی با افت 0.5 درصدی روبرو خواهد شد.
  این در شرایطی است که موسسه تحقیقاتی متال فوکوس پیش بینی کرده است که تولید طلا از معادن جهان طی سال آینده با 0.2 درصد افزایش به بیش از 107.6 میلیون اونس خواهد رسید.
  موسسه تحقیقاتی جی اف ام اس اعلام کرده است که تولید طلا در آفریقا، استرالیا و اقیانوسیه و اروپا با افزایش روبرو خواهد شد ولی تولید این فلز گرانبها در آسیا، آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی کاهش خواهد داشت.