شما اینجا هستید: صفحه اصلی rss

منطقه طلایی مدیریت

مرجع کامل مدیریت ، بازاریابی،اقتصادو کسب و کار
 1. شنبه آغاز طرح فروش اقساطی ایران خودرو + جزئیات

   

  شنبه آغاز طرح فروش اقساطی ایران خودرو + جزئیات

  منبع: فرارو

  شرایط فروش اقساطی محصولات ایران خودرو به تعداد بسیار محدود از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه مورخ ۹۸/۰۹/۳۰ آغاز می شود.

  به اطلاع کلیه نمایندگان محترم شرکت ایران خودرو می‌رساند، شرایط فروش اقساطی محصولات ایران خودرو به تعداد بسیار محدود از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه مورخ ۹۸/۰۹/۳۰ تا زمان تکمیل ظرفیت به شرح جدول پیوست و با شرایط ذیل ارائه می‌گردد:

  شرایط فروش اقساطی ایران خودرو

   

  با هدف جلوگیری از ثبت نام واسطه‌ها و افزایش امکان ثبت نام برای مصرف کننده نهایی خودرو، شرکت ایران خودرو فیلتر‌های را مطابق شرط و شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه که ذیلا" تشریح شده قرار داده است که در صورت ثبت نام مغایر با شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه، ثبت نام مشتری از سوی شرکت ایران خودرو یک طرفه ابطال و وجه ایشان حداکثر ظرف ۲۰ روز مسترد خواهد شد.

 2. واکنش بورسهای جهانی به استیضاح ترامپ

  واکنش بورسهای جهانی به استیضاح ترامپ

  منبع: خبرگزاری ایسنا

  معاملات روز پنج شنبه بازارهای سهام جهان تحت تاثیر اخبار مربوط به حوزه چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا قرار گرفت.

   

  به گزارش سایت طلا به نقل از بلومبرگ، هر چند پس از  ماهها اختلاف بر سر مسائل تجاری و اعمال تعرفه های متقابل، واشنگتن و پکن بر سر فاز نخست گام های لازم برای رسیدن به توافق تجاری با یکدیگر به اشتراک نظر رسیدند اما به نظر نمی‌رسد که آمریکا قصد متوقف کردن جنگ تجاری را داشته باشد و احتمالا اروپا مقصد بعدی جنگ تعرفه ها خواهد بود. رابرت لایت هایزر، وزیر بازرگانی آمریکا به اروپا هشدار داده است که اگر طرفهای اروپایی میزان واردات خود از آمریکا را افزایش ندهند، این کشور به منظور کاهش کسری تراز حساب تجاری خود با اروپا احتمالا تعرفه‌های خود بر واردات محصولات اروپایی را افزایش خواهد داد.

 3. جدال عرضه و تقاضای سهام اوج گرفت

  دنیای اقتصاد

  جدال عرضه و تقاضای سهام اوج گرفت

  شمشیر دولبه قدرت پول در بورس

  دنیای اقتصاد- علی صالحی‌نجف‌آبادی : شاخص بورس اوراق بهادار تهران در روزی که تقابل عرضه‌و‌تقاضا به اوج خود رسیده بود با ثبت رشد ۳۷۲ واحدی (معادل ۱۱/۰درصد) به ارتفاع ۳۴۴ هزار و ۴۸۷ واحدی رسید. حجم و ارزش بالای معاملات حاکی از دست به دست شدن زیاد سهام در این محدوده قیمتی است. متوسط ارزش معاملات خرد روزانه نشان‌دهنده افزایش سرعت معاملات است که در صورت عدم افزایش شناوری سهام شرکت‌ها می‌تواند به ایجاد حباب در برخی سهم‌ها و صنایع بورسی بینجامد. امری که می‌تواند با عرضه‌های اولیه نیز تا حدی کنترل شود.

  شمشیر دولبه قدرت پول در بورس

   

  شاخص بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته با ثبت رشد ۳۷۲ واحدی (۱۱/ ۰ درصدی) به ارتفاع ۳۴۴ هزار و ۴۸۷ واحد رسید. تقابل نزدیک عرضه و تقاضا در معاملات روز گذشته بازار سهام از نکات جالب توجه در سقف تاریخی نماگر اصلی بورس است.

 4. صعود سکه به کانال بالاتر

  دنیای اقتصاد

  صعود سکه به کانال بالاتر

  مرز حمایتی دلار پیدا شد؟

  دنیای اقتصاد : اولین افزایش دلار در آخرین هفته آذرماه به ثبت رسید؛ شاخص ارزی که در ۲ روز ابتدایی هفته کاهش قیمت را تجربه کرده بود، از همان آغاز روز دوشنبه در مسیر افزایشی قرار گرفت و در نزدیکی محدوده ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومانی معامله شد. حدود ساعت ۴ بعدازظهر نیز این ارز عمدتا با قیمت ۱۲ هزار و ۸۲۰ تومانی معامله می‌شد که ۱۸۰ تومان نسبت به قیمت روز دوم هفته بیشتر بود.

  مرز حمایتی دلار پیدا شد؟

   سه دیدگاه عمده درباره رشد قیمت اسکناس آمریکایی میان معامله‌گران وجود داشت. گروهی بر جوسازی نوسان گیران پیرامون شایعه رفتن ایران به لیست سیاه FATFاشاره می‌کردند و دسته‌ای هم اعتقاد داشتند که پیش از سفر رئیس‌جمهور ایران به ژاپن، نوسان گیران در پی فروش دلار خود در قیمت‌های بالاتر هستند. با این حال، دیدگاه سومی نیز در بازار وجود داشت که طرفداران بیشتری را به خود جلب کرده بود. از نظر دسته سوم، بازار پس از ۵ کاهش متوالی، نیاز به اصلاح قیمت داشت و معامله‌گران از مرز ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومانی خریدهای خود را آغاز کردند.

 5. شدیدترین سقوط ۷ ماه ارز ثبت شد

  دنیای اقتصاد

  شدیدترین سقوط ۷ ماه ارز ثبت شد

  پرش بانجی در بازار دلا‌ر

  دنیای اقتصاد : دیروز وقت نزول یکباره قیمت دلار در بازار آزاد بود؛ روز چهارشنبه، اسکناس آمریکایی نزدیک به ۵۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد. بیشترین کاهش روزانه‌ای که این ارز از اواخر اردیبهشت ماه تجربه کرده بود. به واسطه این افت، قیمت دلار تا محدوده ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومانی عقب نشست. عرضه بازارساز از قیمت‌های بالا و متضرر کردن نوسان‌گیران، افزایش فروش معامله‌گران فنی و بالا رفتن فعالیت خالی فروش‌ها از جمله عواملی بود که از نگاه برخی فعالان در ثبت رکورد کاهشی بازار اثرگذار بودند.

  پرش بانجی در بازار دلا‌ر

   

  در پنجمین روز هفته، دلار با سرعت زیادی در مسیر کاهشی قرار گرفت و به راحتی از مرز حمایتی ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومانی پایین رفت. ساعت ۳ بعدازظهر، شاخص ارزی در بازار با قیمت ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش می‌رسید که ۴۸۰ تومان کمتر از قیمت بسته شده روز سه‌شنبه بود.