شما اینجا هستید: صفحه اصلی rss

منطقه طلایی مدیریت

مرجع کامل مدیریت ، بازاریابی،اقتصادو کسب و کار
 1. سرنوشت بورس در نیمه دوم ۹۷

  دنیای اقتصاد
  تاریخ چاپ: ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
  آیا روند صعودی سهام ادامه می‌یابد؟
  سرنوشت بورس در نیمه دوم ۹۷
  دنیای اقتصاد : به‌دنبال هفته‌های پررونق بورس، مسیریابی سهام تا پایان سال اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. جهش دلار و انتظارات تورمی که اثر مستقیمی بر سود اسمی بنگاه‌های اقتصادی دارد، مهم‌ترین محرک رونق بورس است. هرچند این عامل همچنان پتانسیل مناسبی برای سهام است؛ اما مواجهه با ریسک‌هایی نظیر تحریم و روند بازارهای موازی نیز اهمیت دارد. نحوه ارزش‌گذاری سهام نشان می‌دهد عمدتا عدم‌قطعیت‌های مزبور در حالت بدبینانه خود از سوی سهامداران لحاظ شده‌اند. بنابراین، هرگونه سیگنال جدید از عوامل غیراقتصادی می‌تواند اثر چشمگیری بر روند سهام داشته باشد.
  سرنوشت بورس در نیمه دوم 97
  شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته با رشد ۵/ ۱ درصدی مواجه شد. در حالی امروز آخرین روز معاملات بورس در تابستان ۹۷ است که عملکرد سهام در فصل گرم سال کاملا دلچسب بوده است. گرچه صعود بورس در نیمه دوم سال نیز مورد انتظار است اما عوامل اثرگذار قابل توجهی مشاهده می‌شوند که بسیار بر روند سهام اثرگذار هستند. از طرفی نمی‌توان جهش قیمتی سهام را در ماه‌های اخیر نادیده گرفت (بازدهی ۴۴ درصدی بورس در تابستان). نیمه نخست سال مطابق با انتظارات با جهش‌ قیمتی سهام همراه بود اما همان‌طور که در «همایش چشم‌انداز اقتصاد ایران در سال ۹۷» که در اسفند سال گذشته از سوی «دنیای اقتصاد» برگزار شد، مطرح شد، سال ۹۷ سال عدم قطعیت‌ها است. با وجود اینکه ۶ ماه از این سال را پشت‌سر می‌گذاریم

 2. افزایش قیمت طلا تحت تاثیر افت ارزش دلار آمریکا


  افزایش قیمت طلا تحت تاثیر افت ارزش دلار آمریکا
  تاریخ: ۳۰/شهريور/۹۷
  منبع: سایت طلا
  سایت طلا : قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز جمعه با افزایش نسبی روبرو شده و به بالاترین سطح خود در یک هفته اخیر رسیده است.
  لطفا نظرات خود را در باره این خبر با سایرین به اشتراک بگذارید
  افزایش قیمت طلا تحت تاثیر افت ارزش دلار آمریکا
  به گزارش رویترز ، کاهش ارزش دلار آمریکا در پی برطرف شدن بخشی از نگرانی های مربوط به جنگ تجاری آمریکا و چین موجب شد تا قیمت طلا با افزایش روبرو شود.
  بر اساس این گزارش قیمت طلا در حال ثبت نخستین روند صعودی در 4 هفته اخیر است. قیمت هر اونس طلا با 0.2 درصد افزایش به بیش از 1209 دلار رسیده است. این بالاترین قیمت طلا از 13 سپتامبر به شمار می رود.
  قیمت طلا در هفته جاری تاکنون 1.3 درصد افزایش داشته است. سرمایه گذاران بین المللی منتظر برگزاری نشست هفته آینده فدرال رزرو آمریکا هستند. پیش بینی می شود فدرال رزرو در نشست هفته آینده خود نرخ بهره را برای سومین بار در سال 2018 میلادی افزایش دهد
  شاخص ارزش دلار آمریکا امروز جمعه به پایین ترین سطح خود در 10 هفته گذشته رسیده است.

 3. مسیر بعدی قیمت دلار


  دنیای اقتصاد
  تاریخ چاپ: ۱۳۹۷/۰۶/۲۷
  رشد سکه کند شد
  مسیر بعدی قیمت دلار
  دنیای اقتصاد : در سومین روز هفته، دلار و سکه افزایش قیمت را تجربه کردند؛ با این حال، هر دو دارایی زیر سطوح مهم مقاومتی باقی ماندند. روز دوشنبه، دلار در ابتدای روز در مسیر کاهشی قرار داشت، ولی در ادامه با حمایت معامله‌گران در مرز ۱۴ هزار تومانی رو به سوی قیمت‌های بالاتر کرد و در نهایت حدود ساعت ۴ بعدازظهر روی عدد ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان ایستاد. این قیمت ۱۰۰ تومان بالاتر از روز دوم هفته بود.
  مسیر بعدی قیمت دلار
  در این میان، به گفته فعالان، بازار روز سوم هفته برای معامله‌گران دو نکته مهم داشت. دومین حمایت از دلار در مرز ۱۴ هزار تومانی، امری که افزایشی‌های بازار را حداقل کمی به روند روزهای آتی خوشبین‌تر کرد، اولین سیگنال به برخی معامله‌گران بود. با این حال، از نظر برخی فعالان نکته مهم تر این بود که بازار در برابر صعود دلار به سطوح بالای ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان تمایلی از خود نشان نداد.
  عده‌ای باور داشتند، اینکه دلار حتی در روز دوشنبه به سوی این مرز مقاومتی خیز برنداشته است، نشانه‌ای از آن است که در حال حاضر نیروهای افزایشی نیز رغبت چندانی برای فعالیت در بازار ندارند. آنها در روزهای اخیر بیشتر از افزایش قیمت‌ها،

 4. رونق‌سنجی بورس با سه نشانه

  دنیای اقتصاد
  تاریخ چاپ: ۱۳۹۷/۰۶/۲۷
  شاخص سهام ۲۳۶۲ واحد صعود کرد
  رونق‌سنجی بورس با سه نشانه
  دنیای اقتصاد : پس از استراحت یک‌روزه، شاخص سهام روز گذشته مجددا افزایشی شد و با صعود ۲۳۶۲ واحدی به کانال ۱۵۸ هزار واحد وارد شد. فارغ از نوسان نماگر بورس، سه نشانه از رونق در این بازار مشهود است. نخستین مساله تداوم قدرت معاملات با ارزش روزانه فراتر از هزار میلیارد تومان است. همچنین پتانسیل افزایش سودآوری شرکت‌های بورسی و علائم پر شدن سقف انتظارات در بازارهای موازی از جمله مسکن، ارز و طلا از دیگر محرک‌هایی است که باعث شده است نقدینگی تازه به سمت بازار سهام حرکت کند.
  رونق‌سنجی بورس با سه نشانه

  شاخص کل بورس تهران پس از اصلاح ۵/ ۱ درصدی طی معاملات روز یکشنبه، دیروز بار دیگر در مسیر صعودی قرار گرفت و با رشد ۲۳۶۲ واحدی (معادل ۵/ ۱ درصد)، بار دیگر کانال ۱۵۸هزار واحدی را پس گرفت. در این میان ارزش معاملات خرد سهام برای چهارمین روز متوالی، در سطوح بالاتر از یک‌هزار میلیارد تومان باقی ماند. این موضوع در کنار پتانسیل‌ رشد سودآوری شرکت‌های بورسی با توجه به متغیرهای اقتصادی و همچنین قابلیت بالای بازار سهام برای جذب نقدینگی از دیگر بازارهای موازی، نشانه‌هایی از تداوم رونق در بورس تهران است.
  چهارمین روز هزار میلیارد تومانی

 5. رصد مسکن در نیمسال دوم  دنیای اقتصاد
  تاریخ چاپ: ۱۳۹۷/۰۶/۲۷
  ۳۰ صاحب‌نظر به نظرسنجی «دنیای اقتصاد» پاسخ دادند
  رصد مسکن در نیمسال دوم
  ۳ شرط بهبود نبض معاملات مسکن
  دنیای اقتصاد : ۳۰ صاحب‌نظر اقتصادی و کارشناس در حوزه اقتصاد مسکن به ۶ پرسش مرتبط با آینده بازارهای معاملات ملک و ساخت‌و‌ساز پاسخ دادند. نتایج نظرسنجی «دنیای‌اقتصاد» درباره مختصات بازار مسکن در نیمه دوم سال ۹۷ نشان می‌دهد عوامل موثر بر معاملات ملک به‌گونه‌ای است که در ماه‌های آتی روند خرید و فروش به‌واسطه حجم پایین، وضعیت شبه‌رکود را تجربه می‌کند. با این حال نبض مسکن مشروط به تغییر شرایط سه پارامتر بیرونی و درونی بازار می‌تواند بهبود نسبی پیدا کند. از نگاه شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، «نااطمینانی اقتصادی» منشأ بخشی از التهاب منتقل‌شده به بازار مسکن در ماه‌های اخیر بوده است که پیامد آن به شکل افزایش تقاضای سرمایه‌ای و سفته‌بازی و جهش‌های پی‌در‌پی قیمت املاک مسکونی - زمین و آپارتمان- ظاهر شد. گروهی از صاحب‌نظران معتقدند چنانچه ثبات نسبی در بازارهای موازی برقرار شود، بازگشت توام عوامل عرضه (سازنده‌ها) و تقاضا (خریداران) به بازار معاملات مسکن در نیمسال دوم اتفاق می‌افتد. در ماه‌های اخیر فشار رشد هزینه ساخت و نبود چشم‌انداز روشن درباره قیمت تمام شده ساخت مسکن، به خروج سازنده‌ها از بازار و در نتیجه توقف عرضه نوسازها منجر شد. پیش‌بینی‌ها درباره تورم ملکی نیز از کم شدن شیب رشد قیمت مسکن حکایت دارد.